Černice ako ich nepoznáte! 7 tipov na chutné recepty z černíc

Práve teraz, je ich čas. Černice sú podobné malinám, no ich farba je temná a chuť výrazná. A povedzme si otvorene, má to aj svoje výhody. Síce dozrievajú postupne, no stále s nimi viete v kuchyni veľmi dobre pracovať. Jeden týždeň černice môžete zavariť, Ďalší týždeň, kým sa zčernajú ďalšie pripravíte džem, zamrazíte, alebo použijete do koláča!

Černice patria k letu. Ich sladkokyslá chuť, ktorá vám stiahne všetky slinné žľazy je do horúcich dní ako stvorená, pretože vie osviežiť. Poďme si však o černiciach povedať čosi viac. Čerstvé bobuľky černice obsahujú vitamín A, B, C, E a K, ktorý sa stará o správnu zrážanlivosť krvi. Vitamín E spolu s flavonoidmi sú zase významnými antioxidantmi. Viažu voľné radikály a pomáhajú predchádzať nádorovým, srdcovým i pečeňovým ochoreniam a spomaľujú starnutie buniek. Pôsobia detoxikačne, pomáhajú liečiť zápal pľúc a znižujú následky ožarovania a chemoterapie.

černice

Omladnite s černicami

O tom, aké sú tieto drobné bobule výnimočné už vieme. Ale vedeli ste, že černice spomaľujú starnutie? Tak zabudnite na všetky kozmetické invazívne procedúry. Omladnúť sa dá aj chutne a lacno. Stačí sa obsypať dokonalosťou tohto ovocia.

Černice obsahujú veľké množstvo polyfenolov, ktoré majú protirakovinový účinok. Blokujú tvorbu krvných ciev a urýchľujú zánik rakovinovej bunky. Černice sú vhodným ovocím aj pri chudnutí. Navyše zlepšujú imunitu, urýchľujú trávenie, čistia krv a pomáhajú telu zbaviť sa škodlivých látok aj prebytočného tuku z tela.

Kto by to bol o černiciach povedal? Každopádne, ich konzumáciou si len prilepšíme, samozrejme, aj tu platí pravidlo všetko s mierou. Aj dobrého veľa škodí, preto si skúste od čerstvých černíc dať chvíľu pokoj a pripravte si z nich lahôdky. Aj prostredníctvom nich získate pre svoje telo dostatok pozitívnych látok. Bude to koláč, sladké zaváranie alebo si radšej pripravíte energizujúce smoothie?

černice

Páči sa vám táto séria receptov z černíc? Podporte ich zdieľaním na Facebooku 🙂 Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *