Domáce lieky na vypadávanie vlasov

Nevysvetliteľné nadmerné vypadávanie vlasov môže byť znepokojujúce a desivé. Strata vlasov je problém u množstvo ľudí. Príčinou môže byť niekoľko faktorov ako sú vplyvy životného prostredia, starnutie, príliš veľa stresu, nadmerné fajčenie či nutričné nedostatky. Je však veľa domácich spôsobov, ako to napraviť.

Olej

Prvý domáci trik proti vypadávaniu je, že do vlasovej pokožky v masírujete olej. Masírovaním zvýšite prietok krvi do vlasových folikulov a zvýšite silu koreňov vašich vlasov. Môžete použiť olej z kokosových orechov, mandľový olej, olivový či racínový olej. Vyberte si jeden olej a vmasírujte ho do vlasovej pokožky končekmi prstov minimálne raz  týždenne.

Indické egreše

...

Pre prirodzený a rýchly rast vlasov, môžete použiť indické egreše známe tiež ako amly. Indický egreš je bohatý na vitamín C a práve nedostatok tohto vitamínu v tele môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Protizápalový antioxidant a  antibakteriálne  vlastnosti  prítomné v indickom egreši môžu pomôcť udržať zdravú pokožku hlavy a podporiť rast vlasov.

1, Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu indického egreša s citrónovou šťavou.

2, Vmasírujte túto zmes do pokožku hlavy.

3, Nechajte zmes pôsobiť jednu hodinu a potom si vlasy umyte šampónom.

pickled-onions-1271885_960_720Cibuľová šťava

Šťava pomáha liečiť vypadávanie vlasov, pretože obsahuje vysoký obsah síry, ktorý napomáha k zlepšeniu krvného obehu do vlasových folikulov. Antibakteriálne vlastnosti  cibuľovej šťavy pomáhajú zabiť baktérie a parazity, ktoré môžu vypadávanie spôsobiť.

Zmiešajte tri polievkové lyžice cibuľovej šťavy a dve lyžice gélu  aloe vera . Môžete tiež pridať jednu polievkovú lyžicu olivového oleja. Túto zmes naneste na pokožku hlavy a nechajte ju pôsobiť  najmenej 30 minút. Potom opláchnite a umyte vlasy šampónom. Opakujte dvakrát až trikrát týždenne po dobu niekoľkých týždňov.

Červená repa

Šťava z červenej repy obsahuje sacharidy, bielkoviny, draslík, fosfor, vápnik, vitamíny B a vitamín C. Všetky tieto živiny sú nevyhnutné pre zdravý rast vlasov. Pridajte do svojho jedálnička  čerstvú šťavu z červenej repy. Okrem nej našim vlasom pomáha aj šťava zo špenátu či mrkvová šťava.

flax-seed-1274944_960_720Ľanové semienka

Ľanové semienka sú bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré môžu zabrániť vypadávaniu vlasov a podporujú rast vlasov.

Ak chcete  zmierniť vypadávanie vlasov konzumujte  jednu polievkovú lyžicu ľanových  semienok s  pohárom vody denne v dopoludňajších hodinách. Môžete tiež pridať ľanové semienka do šalátov, polievok, kokteilov a iných pokrmov.  Alebo si ľanový olej v masírujte do vlasovej pokožky. Ľanový olej môže pomôcť zabrániť vypadávaniu vlasov aj dokonca ich aj posilní

Kokosové mlieko

Kokosové mlieko je bohaté na bielkoviny a esenciálne tuky, ktoré podporujú rast vlasov a zabraňujú ich vypadávaniu. Pri aplikácii na vlasy kokosové mlieko prináša rýchle výsledky.

Čerstvé kokosové mlieko si môžete urobiť aj doma – pridajte čerstvo nastrúhaný kokos do hrnca s vodou, nechajte ho povariť približne 5 minút a akonáhle vychladne, aplikujte mlieko dôkladne na pokožku hlavy. Nechajte ho pôsobiť 20 minút a potom umyte vlasy šampónom. Vaše vlasy budú lesklejšie, zdravšie a budú menej vypadávať.

Foto: pixabay.com

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *