PR články a tlačové správy

Ideálny darček pod stromček? Odšťavovač!

Chémii vstup zakázaný: darujte pod stromček vitamíny v podobe štiav

„K Vianociam si želám, aby boli všetci zdraví.“ Opakuje vaša babička alebo mamička každý rok podobné priania a nikdy z nej nedostanete nič konkrétneho? Skúste na ňu vyzrieť a zdravie celej rodine pod stromček naozaj nadeliť.

Najviac vitamínov nájdete v ovocí a zelenine, mnoho ľudí ale čerstvých plodov neje zďaleka toľko, koľko by bolo treba. Dôvody sú rôzne, ale existuje jednoduché riešenie. Vitamíny v podobe ovocných a zeleninových štiav totiž miluje každý. Ideálnym darčekom k Vianociam je preto odšťavovač.

Ako vybrať správny odšťavovač?

Existujú 4 základné typy odšťavovačov. Každý z nich sa hodí na prípravu iného typu štiav, vyniká inými výhodami a pochopiteľne tiež obmedzeniami. V prvej fáze rozhodovania sa preto zamerajte práve na toto rozdelenie.

  • Odstredivé odšťavovače sú rýchle a bezchybne odšťavia tvrdé plody (jablká, mrkvy, repy), údržba je ale náročnejšia a odšťavovanie mäkkých surovín je problematické. Výsledná šťava je vodová s vrstvou peny a hodí sa na okamžitú spotrebu.
  • PR Eujuicers (1)Šnekové odšťavovače majú jednu hriadeľ, sú univerzálne, čistenie je jednoduché a odšťavia širokú škálu ovocia a zeleniny. Príprava šťavy síce trvá dlhšie, ale má výraznejšiu chuť a môžete ju skladovať v chladničke. Prístroj navyše väčšinou vie ešte niečo navyše. Napríklad odšťavovač Sana Omega EUJ-707 vyrobí aj desiatu, sorbet alebo umelie kávu.
  • Dvojhriadeľové odšťavovače sa okrem odšťavovania bežných plodín (jablká, koreňová zelenina, citrusy) hodia aj na prípravu šťavy z listovej zeleniny. Čistenie je ale zložitejšie a je potrebné vyvinúť väčšiu silu pri tlačení na utláčaciu zátku.
  • Mechanické odšťavovače sa hodia pre občasné odšťavovanie. Výťažnosť nie je 100%, ale šťava je rovnako kvalitná ako u nízkootáčkových odšťavovačov. Pripravte sa na väčšiu námahu, výhodou je ale výrazne nižšia cena.

Zamerajte sa na detaily, sú dôležité

Ak ste si zvolili typ odšťavovača, zostáva vybrať konkrétny model. Nezabudnite, že u odšťavovačov veľmi záleží na kvalite prístroja. Aby ste mohli odšťavovať každý deň, prístroj musí vydržať veľkú záťaž a časté rozoberanie. Sústreďte sa preto aj na dĺžku záruky  a dostupnosť servisu a náhradných dielov. Dôležitá je tiež hlasitosť prevádzky. Ranná príprava šťavy totiž môže byť rýchla a čistenie odšťavovača ľahké, ak ale odšťavovanie zobudí celý dom, nie je to ideálne. Odporúčame preto kvalitné odšťavovače značky Sana, ktoré sa ľahko udržujú a vďaka vysokej výťažnosti ušetríte na surovinách.

Viac info: www.eujuicers.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *