Potraviny, ktoré ublížia vášmu psiemu spoločníkovi

Zdravá a plnohodnotná strava je základom života. Nielen u ľudí ale aj u zvierat. Ak chováte doma psíka a kŕmite ho zvyškami, mali by ste vedieť ,že skôr, ako zdravú výživu ,mu dávate medvediu službu. Nesprávne potraviny, ktorými často krát kŕmite vašich domácich miláčikov, im môžu spôsobiť zdravotné problémy a niektoré ich dokonca môžu aj zabiť. Viete, ktoré potraviny sú nevhodné ? 

dog-610069_1280

Kosť =pichľavý problém 

Tenké a dlhé kosti môžu spôsobiť viac škody ako úžitku. Úlomky alebo aj celé kosti môžu podráždiť stenu pažeráka, prederaviť psovi črevo alebo spôsobiť zápal- tým, že sa úlomok kosti niekde zasekne. Najnebezpečnejšie sú rybie, králičie a kuracie kosti.

...

Mlieko ani náhodou

Psí žalúdok nevie stráviť mlieko. Nemá na to potrebnú laktózu, ktorá vymizne , akonáhle šteniatko dovŕši 8.týždeň. Navyše konzumáciou mlieka spôsobíte psovi hnačky.

chocolate-567234_1280

Čokoláda zabíja

Táto tmavá pochúťka je pre ľudí hotovým afrodiziakom. V zásade však platí, že čím tmavšia, tým zdravšia. V ríši zvierat je to presne naopak, čím je čokoláda tmavšia, tým robí väčšie škody. Spôsobuje obezitu a zvyšuje hladinu cukru v krvi. Okrem tuku obsahuje aj alkaloidy a teobromín, ktorý je smrteľne nebezpečný, najmä ak vlastníte doma malé plemeno.

Čo ešte do psej papule nepatrí

Medzi ďalšie potraviny, ktoré sú nevhodné, patria zemiaky. Neobsahujú pre psíka žiadnu energetickú hodnotu, akurát svojou formou docielia zaplnenie žalúdka. Pikantné a slané jedlá mu zaťažujú obličky. Cesnak a cibuľa sú častými základmi našich jedál a sú preňho toxické. Pri vyprážaných pokrmoch je dobre riadiť sa zásadou “všetko s mierou”, pretože tak, ako aj u nás, ľudí, aj psom zaťažujú žalúdok a zvyšujú cholesterol.

Preto, ak na vás niekedy bude váš štvornohý spoločník robiť psie oči, nedajte sa obmäkčiť- pochúťka, ktorú si tak vyžaduje, môže byt jeho posledná.

dog-843800_1280

 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *