PR články a tlačové správy

Lidl tipy: Užite si retro na výlete, stanovačke či chalupe

 


Sú to chute, ktoré si mnohí z nás pamätajú z čias, keď sa ešte chodievalo na čunder a nie na trip, keď boli vrecúškové polievky novinkou a luncheon meat mamy vyprážali v cestíčku… Populárne retro produkty nájdete vo vašom Lidli opäť  v týždni od 12.júna za skvelé ceny. Vychutnajte si ich napríklad na stanovačke, výlete či na chalupe.

 

Tradičná slepačia polievka

Gulášovú či slepačiu? Vezmite si do batoha obidve a uvarte si polievku – možno aj v kotlíku nad ohňom. Oceníte ju po namáhavej túre  a zohreje vás tiež, keď sa večer pri vatre ochladí.

Cena: 0,69 € / 101 g, Lidl

 

 

Tradičná paradajková omáčka na špagety

 

 

 

 
Novinkou v Retro týždni  je mäsovo-sójová zmes na špagety Morca della pripravená podľa tradičnej receptúry. Ak si k nej pribalíte na chalupu špagety, chutný obed či večeru máte raz-dva na stole. Tak ako kedysi naše mamy a staré mamy.

Cena: 0,99 € / 400 g, Lidl

Mäso v konzerve

 

 

 

Luncheon meat je mleté korenené mäso, ktoré zaženie hlad s chlebom a zeleninou. Alebo ho môžete nakrájať na hrubšie pláty, obaliť v múke a opražiť na oleji. Spolu so zemiakmi a kečupom alebo tatárskou omáčkou vás príjemne zasýti aj ako letný obed.  Cena: 1,49 € / 400 g, Lidl

Retro Vitacit

 

Keď sa vyberiete na túru alebo na stanovačku, je praktické mať v batohu instantný nápoj Vitacit. Dostanete ho kúpiť v rôznych ovocných príchutiach a kdekoľvek si z neho a čistej vody – napríklad aj z prameňa – pripravíte osviežujúci nápoj. V pionierskych táboroch to bol kedysi hit!

Cena: 0,39 € / 100 g, Lidl

 

 

Keksík - Horálka

 

Mali neopakovateľnú chuť a nesmeli chýbať v žiadnom ruksaku či chlebníku na výlete. Horalky chutili deťom i dospelákom. Aj dnes zaženú hlad, chuť na sladké, dodajú energiu. Nezabudnite si ich pribaliť na cestu kamkoľvek…

Cena: 0,27 € / 50 g, Lidl

 Alpa - Tradičná alpa proti bolestiAlpa Francovka bola pre našich starých rodičov všeliekom. Dezinfikovala poranenia, štípance od hmyzu, ochladila v horúčave. Dodnes si natierame alpou unavené nohy či ruky, zaženie bolesť hlavy, keď si natrieme sluchy. Staré mamy liečili pokazený žalúdok pár kvapkami alpy na kocke cukru. Skrátka – alpa by nemala chýbať na chalupe či stanovačke ani dnes.

Cena: 2,99 € / 500 ml, Lidl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *