Malinové mojito. Ako si ho vyrobíte aj doma?

Ak sa zmiešajú tie správne ingrediencie, nemôže z toho vzísť nič zlé. Práve naopak. Platí to pri varení, pečení a dokonca aj pri miešaní alkoholických drinkov. Mojito je obľúbený nápoj ako stvorený na leto. Pripomína nám bezstarostné dovolenkové dni, ktoré sme trávili na pláži či objavovaním zákutí, kaviarničiek a barov v prímorských mestách. Poznáte malinové mojito?

Keďže maliny už aj u nás pomaly začínajú dozrievať , okrem sirupov, džemov či koláčov si z nich môžete pripraviť aj niečo atraktívnejšie. Malinové mojito vám zachutí, osvieži a stane sa toto leto vašim obľúbeným drinkom. Prekvapte svojich známych či priateľov na grilovačke týmto nápojom. Počas dlhých horúcich večerov v spoločnosti vašich najbližších sa bude hodiť. Najviac mojito z malín ocení nežnejšie pohlavie.

Dnes sme si pre vás pripravili recept tento drink v trošku inej verzii, ako ho poznáme. Malinové mojito si dozaista zamilujete tak, ako originál tohto drinku.

Na mojito z malín potrebujeme: 

  • ½ limetky
  • 5 ks čerstvých malín
  • 10 lístkov mäty
  • 1 Čl trstinového cukru
  • 60 ml bieleho rumu
  • 100 ml sódy
  • ľad 
malinové mojito
Malinové mojito

Ako na to:

Pripravíme si vysoký pohár, do ktorého vložíme maliny, čerstvú mätu a trstinový cukor. Poriadne umyjeme kôrku limetky. Nakrájame si limetku aj s kôrkou a kúsky vložíme do pohára k malinám, čerstvej mäte a trstinovému cukru. Všetko spolu opatrne rozdrvíme. Pridáme ľad a zalejeme bielym rumom a sódou. Jemne premiešame, ozdobíme malinami, limetkou alebo čerstvými lístkami mäty. Voilá, osviežujúce mojito z malín je hotové.

Páči sa vám tento recept na malinové mojito? Podporte ho zdieľaním na Facebooku 🙂 Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *