Nebojte sa do varenia zapojiť aj vaše dieťa

Možno si myslíte, že dieťa do kuchyne nepatrí, ale nie vždy je to pravda. Najlepším spôsobom, ako zamestnať hladné dieťa, ktoré netrpezlivo čaká na obed a zároveň skrátiť a spríjemniť si čas varenia, je zapojiť dieťa do kuchynských prác. Stačí, ak ho necháte ozdobovať koláčiky či sladké poháre, miešať prísady, pripravovať jednohubky a varenie sa stane pre vás aj pre vášho drobca zábavou. Fantázii sa medze nekladú, ale základom je odhadnúť čo vaše dieťa zvládne.

Najjednoduchším receptom je, ak nakrájate rôzne syry, šunky, zeleninu, ovocie, pripravíte špáradlá a necháte vaše dieťa zapojiť kreativitu. Nezabúdajte na bezpečnosť, každý ostrejší predmet môže spôsobiť nepríjemný úraz a preto, ak viete, že nemôžete mať vášho drobca na očiach, vymyslite aktivitu bez nebezpečných predmetov. Napríklad, ak pripravíte čučoriedky, mandarínky, maliny, jahody, banány a šľahačku, vaše koláčiky sa stanú nenapodobiteľnými a ešte väčšiu radosť z nich bude mať vaša ratolesť.

Každý z nás pozná tie šťastné očká našich detí, keď sa im niečo podarí a tak neváhajte a skúste nahradiť stres v kuchyni zábavou a hrou. Uvidíte, že si to osvojíte vy aj vaše deti, postupom času sa to stane akousi tradíciou a v staršom veku ho nebudete musieť nútiť do domácich prác, pretože sa to stane prirodzenou, každodennou aktivitou.

Aj malé zmeny vedia hýbať celou domácnosťou.

...

Autor: dads
Foto: pixabay.com

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *