Poctivá Mikulášska nádielka

Už od malička je všetkým deťom vštepované, že pokiaľ budú celoročne poslúchať, v decembri im Mikuláš do čižmičky za odmenu nadelí sladkú nádielku. Ani v Kauflande nezabúdajú na tento zvyk. Pre zákazníkov je pripravená široká ponuka kvalitných čokoládových výrobkov, ktorými môžu potešiť srdcia tých najmenších. Ak sa chystáte na nákup, túto nedeľu 4. decembra budú vo všetkých predajniach Kaufland na celom Slovensku čakať na deti v čase od 8.00 od 20.00 hod. Mikuláš s čertom, ktorí všetkým spríjemnia nakupovanie drobnými sladkosťami.

Obchodný reťazec Kaufland dbá na kvalitu ponúkaných potravín a inak to nie je ani v prípade čokoládových výrobkov. „Tento rok Kaufland opäť prináša skvelý Mikulášsky a vianočný sortiment. Zákazníkmi vyhľadávané Mikulášske čokolády a čokoládové figúrky ponúkame výhradne z pravej čokolády. U nás kakaovú pochúťku, ktorá je častou alternatívou k mliečnej čokoláde zákazník nenájde,“ uviedla Erika Turček Pfundtnerová, vedúca oddelenia CSR spoločnosti Kaufland.

Litho 08.08.13 SM

Okrem skutočnosti, že na pultoch Kauflandu zákazník nájde výhradne výrobky z pravej čokolády za skvelé ceny, obsahujú mnohé z týchto produktov Fairtrade kakao, teda kakao vypestované za podmienok Fairtrade, ktoré podporuje zabezpečenie dôstojných životných a pracovných podmienok pre výrobcov a pestovateľov, ale aj výrobu priateľskú k životnému prostrediu. Novinkou v našom sortimente je čokoládový Mikuláš bez obsahu laktózy, ktorý iste poteší zákazníkov, ktorí vyhľadávajú bezlaktózové výrobky. „Záujem zákazníkov o zdravé a zodpovedné výrobky narastá a keďže nám je filozofia spoločensky zodpovedného prístupu k takémuto druhu potravín blízka a chceme ju rozvíjať, ich podiel v našom sortimente neustále zvyšujeme,“ dopĺňa Pfundtnerová.

Čokoláde sú pripisované rôzne vlastnosti. Jedna z najstarších potravín ľudstva pochádza z plodov kakaovníka, pôvodne rozšíreného v Južnej a Strednej Amerike, dnes pestovaného predovšetkým v Západnej Afrike. Liečivé účinky čokolády poznali už Aztékovia, ktorí ju navyše považovali za afrodiziakum. V 17. a 18. storočí sa čokoláda predávala v lekárňach ako medicína. Okrem iných blahodarných účinkov, horká čokoláda napríklad eliminuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Podľa vedcov, čokoláda vďaka látke fenyletylamín zlepšuje náladu, odstraňuje napätie, stres a vyvoláva pocit pohody.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *