Prekáža vám, že sa váš nápoj rýchlo ochladí či ohreje? Vyberte si štýlový termo pohár

Termo poháre sú vyrobené z ručne fúkaného borosilikátového skla, ktoré je odolné voči vysokým i nízkym teplotám, mechnickému poškodeniu, škrabancom či pôsobeniu chemikálií. Tajomstvo udržiavania teploty týchto pohárov spočíva v dvojitej stene vákuového skla. Horúci nápoj ostáva dlhšie horúcim, pretože vonkajšia strana sa udrží stále chladnou, vďaka termoizolačným vlastnostiam skla. Navyše, sú vhodné aj do umývačky riadu.

Termo pohár na cappuccino

Niet nad momenty, kedy si môžete vychutnať váš obľúbený horúci nápoj v prítomnosti rodiny alebo priateľov niekde na záhrade či s dobrou knihou v ruke u vás doma. Tieto termo poháre vám chvíle relaxu ešte viac spríjemnia, keďže ideálnu teplotu nápoja dokážu udržať po dlhú dobu. Majú klasický tvar a sú úplne priehľadné. Najvhodnejšie sú na prípravu cappuccina alebo kávy „americano“, ale môžete v nich pokojne podávať aj čaj či iný teplý nápoj. Pri servírovaní sa nerosia a v rukách vás nepopália.

Termo poháre na cappuccino Hot&Cool 280 ml nájdete v e-shope 4Home v cene 9,90 € za 2 kusy.

4home-termo-pohar-na-cappuccino-hot-cool-2-ks-detail

Termo pohár na pivo

Výraz „termo“ v kombinácii s „pivom“ znie na prvé počutie trochu zvláštne. V tomto prípade však nejde o schopnosť udržiavať teplo, ale  naopak, chlad. Teplé pivo predsa stráca svoju lahodnosť aj keby bolo tým najkvalitnejším. Tieto originálne „termo krígle“ potešia nejedného fanúšika piva nielen svojou funkčnosťou ale i dizajnom. Vnútro pohára je v tvare typickej pivovej fľaše. Takýto prepracovaný kúsok môže byť skvelým darčekom k narodeninám.

Termo pohár na drink

Obdobnú funkciu ako „termo krígle“ na pivo majú aj koktailové termo poháre. Miešané drinky sú dnes veľmi obľúbené a práve tieto poháre môžete použiť na servírovanie nejedného z nich. Či už uprednostňujete mätové Mojito, ananásovú Piňa Coladu či rumovú Cuba Libre, v termo pohároch si zachovajú svoju osviežujúcu teplotu až do dna.

RECEPT na drink CUBA LIBRE

V prípade, že termo poháre chcete otestovať v praxi, pripájame aj recept na obľúbený a jednoduchý nápoj. Ak aj vy si chcete na oslave pripraviť trochu autentickej Kuby, namiešajte si ich národný drink.

Na prípravu  drinku potrebujete:

  • ľad
  • biely rum
  • kolu
  • limetku

Pohár naplňte ľadom, pridajte kalištek bieleho rumu a zalejte kolou. Limetku pokrájajte na menšie kúsky a pridajte do nápoja. Na záver všetky ingrediencie premiešajte a podávajte so slamkou.

Na zdravie! ¡Salud!

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *