ČlánkyMagazínZaujímavosti a nápady

Rozdiel medzi cupcakes a muffinami

Malé nadýchané buchtičky v papierových košíčkoch. Väčšinou takto vyzerajú cupcakes a muffiny, ktoré majú pôvod, ako inak, v Amerike. Čoraz viac sa s nimi stretávame v cukrárňach či v kuchárskych knihách. Viete ich však rozoznať?

Základom je cesto. U muffinov je o niečo vláčnejšie. Recepty bývajú jednoduchšie, najviac používané sú hrnčekové. Do cesta môžete pridať aj kúsky čokolády alebo drobného ovocia, napr. čučoriedky. Po upečení sa vrch muffinov zväčší a objavia sa výrazné praskliny. Môžete sa stretnúť s názorom, že muffin je menej sladký. To však nemusí byť pravda, záleží od receptu.

muffin-824127_1280

Cupcakes sú zasa trošku suchšie ako muffiny. Aj samotný recept zvykne byť o niečo zložitejší. Po upečení by nemali veľmi narásť a taktiež by ich vrchná časť nemala praskať.

soap-447658_1280

Najlepšie rozpoznateľným znakom je zdobenie. Kým muffiny sú po upečení už hotové, s dokončením cupcakes bude ešte dosť práce. Sú to také malé umelecké diela. Väčšinou zvyknú byť dekorované rôznymi krémami, polevami, poťahovacou hmotou, ovocím, cukríkami a inými ozdobami. Sú  teda slávnostnejšie, vhodné na oslavy či svadby. Cupcake môže dokonca skvelo poslúžiť ako darček pre vašich blízkych. Stačí len trošku fantázie.
Foto : pixabay.com

 

 

One thought on “Rozdiel medzi cupcakes a muffinami

  • Muffinky sú lepšie, dlhšie vydržia 🙂

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *