ČlánkyMagazínNápoje

Silvestrovské drinky a koktaily

Silvestrovský večer si môžete dopriať o čosi viac, ako po iné dni. Samozrejme, všetko s mierou aby sme na Nový rok podľa starého príslovia zbytočne nepreležali s ťažkým bolehlavom. Aké sú teda ideálne silvestrovské drinky či koktaily?

Zabudnite na poldecáky tvrdého či domácej. Práve v tento ečer a noc by ste mali vydržať hore čo najdlhšie bez akýchkoľvek alkoholových problémov, ktoré dokážu potrápiť hlavu i žalúdok. Výborné sú na túto noc práve miešané drinky, ktoré si počas bavenia sa a jedenia sem tam odchlipnete. Aj keď si o polnoci všetci väčšinou pripíjame šampanským, večer sa môže niesť v takom štýle, v akom len vy chcete. Od vareného vína, až po šampanské – pozrite si 10 výborných tipov na silvestrovské drinky a koktaily.

Poďte si s nami prirpaviť tie najlepšie silvestrovské drinky:


Horúca hruškovica so škoricou 

Netradičný, no veľmi zaujímavý drink. Vhodný na chatu po výdatnej lyžovačke. 

Varené víno s vanilkou a škoricou 

Varené víno nie je len vianočný drink. Jeho skvelú chuť si môžete vychutnávať aj počas silvestrovskej noci. 

Domáci vaječný likér 

Na vianočnom stole isto nemôže chýbať. Určite však nemôže chýbať ani pri oslavách príchodu nového roka. 

Paradajkový koktail Bloody Mary 

Zaujímavý drink, pre všetkých odvážlivcov. Netradičné ingrediencie sú len pre skutočných labužníkov rôznych koktailoch. 

Medovo citrónový koktail 

Máte radi gin s tonicom? Tak toto je ešte oveľa lepšie! Sladkosť medu, kyslosť citróna a výnimočná chuť ginu sa spoja do dokonalého drinku. 

Nealkoholický bazový virgin Hugo 

Pár lístkov mäty, pár kvapiek bazového sirupu, ktorý ste si pripravili v lete. To všetko zmiešame s nealkoholickými šumovým šampanským. Nazdravie! 

Virgin colada

Oslava sa zaobíde aj bez alkoholu. Doprajte si pohodový večer s ananásovou bombou, ktorá vás privedie aspoň na chvíľku na exotický ostrov. 

Ananásové víno 

Zvláštny drink – počuli ste už o ňom? V kombinácií s bielym vínom a ananásovej šťavy to bude naj drink silvestrovského večera. 

Páčili sa vám tento článok na najlepšie silvestrovské drinky? Podporte ho zdieľaním na Facebooku. Dajte nám do komentára vedieť, ktorý silvestrovský koktail ste vyskúšali a ako vám chutil 😉 Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *