Slovákom zachutili nealko kokteily

Tie najlepšie nealkoholické kokteily na jednom mieste? Ochutnať ich môžete už 10. – 12. júna na bratislavskom Gurmán Feste. A pripraví vám ich rovno majster sveta v miešaní nealko kokteilov.

Súčasťou chutného a kvalitného kokteilu nemusí byť len alkoholický nápoj. Svoje o tom vie majster sveta v miešaní nealko kokteilov, Peter Pravotiak, ktorý v roku 2011 uspel na prestížnej súťaži Mattoni Grand Drink s kokteilom Mat&Toni. „Aj keď je zvykom označovať Slovákov za konzervatívny národ, vo výbere drinkov sú odvážni. Svedčí o tom aj fakt, že počas minuloročného Gurmán festu v Bratislave a v Košiciach bol najžiadanejší kokteil s čili papričkami,“ hovorí Peter Pravotiak.

Pre bratislavský Gurmán Fest 2016 vytvorí Peter Pravotiak nový nealkoholický drink s podmanivým názvom „Grape Sensation“. Čím sa tento kokteil vyznačuje? „Je to osviežujúci kokteil, ideálny pre teplé letné večery. Vychutnať si ho môžete aj počas bežných dní, keďže je bez alkoholu. Zaujímavosťou je použitie novinky Mattoni ochutené – biele hrozno. Spolu s citrusovými šťavami vytvára chuťový súzvuk, ktorý ulahodí každému,“ dodáva Peter Pravotiak.

Nealko kokteily sú v trende nielen medzi „bežnými“ Slovákmi, ale aj medzi profesionálnymi barmanmi, ktorí si svoje sily merajú v medzinárodnej súťaže Mattoni Grand Drink. Slovenským zástupcom v tomto ročníku súťaže bude Ladislav Doboš. Ten svoj súťažný nápoj bližšie predstaví na Gurmán Feste v Bratislave. „Pre môj súťažný drink A Touch Of Spring ma inšpirovalo kuchárske umenie. Presnejšie povedané, pri zhliadnutí relácie o varení, kde bola ako príloha použité mrkvovo-škoricové pyré. To bol pre mňa moment, ktorý sa stal základnom prvotnej myšlienky na vytvorenie môjho súťažného nápoja,“ hovorí Ladislav Doboš.

Na čo sa môžete tešiť počas bratislavského Gurmán Festu 10. až 12. júna v Mattoni oáze?

Príďte si namiešať svoj vlastný kokteil do Školy miešania kokteilov – je to jednoduchšie, než si myslíte!

Ochutnajte najpopulárnejší drink minuloročného Gurmán Festu – Sharp Voice a ocenený Mat&Toni, ktorý priniesol Petrovi Pravotiakovi titul majstra sveta v miešaní nealko kokteilov na Mattoni Grand Drink. Tešiť sa môžete aj na novinku na báze Mattoni ochutené, Grape Sensation, ktorú špeciálne pre Gurmán Fest namieša Peter Pravotiak.

Zrelaxujte sa v Mattoni oáze, ktorú špeciálne pre bratislavský Gurmán Fest navrhla talentovaná módna návrhárka Lenka Sršňová. Pri tvorbe sa inšpirovala novinkou Mattoni ochutené. Tešiť sa môžete aj na dizajnovú inštaláciu a súťaže o Mattoni ochutené.

V oáze si môžete vychutnávať nealko kokteily, či nové Mattoni ochutené s osviežujúcou receptúrou s pridanou ovocnou šťavou (s podielom až 2 %), bez umelých farbív, sladidiel a chemických konzervantov a v nových farebných fľašiach.

DRINK2Sharp Voice – najobľúbenejších kokteil minuloročného Gurmán festu.

Potrebujeme:
2cl sirupu z liči
2cl čerstvej citrónovej šťavy
8cl džúsu z čiernej ríbezle
2ks čili
10cl Mattoni

Spôsob prípravy: Do shakeru dáme sirup z liči, čerstvú citrónovú šťavu, džús z čiernej ríbezle a jednu čili papričku. Pridáme ľad a dôkladne pretrepeme. Pripravíme si pohár s ľadom do ktorého kokteil prelejeme a doplníme minerálnou vodou Mattoni. Na záver dozdobíme jednou čili papričkou.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *