PolievkyRecepty

Tofu polievka s cestovinou

Vraví sa, že teplá polievka a ešte k tomu so zeleninou spraví viac ako lieky. Či už na vás lezie choroba, ale ste len prišli vymrznutí a unavení z práce, pripravte si napríklad chutnú a netradičnú polievku so zeleninou a syrom tofu. Príprava vám nezaberie veľa času a určite vás postaví na nohy.

Potrebujeme:

40 g syra tofu,

20 g zelenej papriky,

30 g mrkvy,

10 g cibule,

5 g cesnaku,

10 g rastlinného oleja,

cestoviny,

bazalka,

soľ,

4, 5 dcl vody,

zelená vňať.

Postup:

Syr tofu postrúhame, speníme na oleji, pridáme očistenú, pokrájanú cibuľu a za stáleho miešania dusíme na miernom ohni. Neskôr pridáme nadrobno nakrájanú  zeleninu, podľa potreby zalejeme vodou a dusíme pod pokrievkou až pokiaľ nezmäkne. Už mäkkú zeleninu zalejeme horúcou vodou, pridáme bazalku a privedieme do varu. Nakoniec osolíme podľa chuti a zakončíme nakrájanou petržlenovou vňaťou. Cestoviny nemusíme variť zvlášť. Nasypeme ich priamo do polievky, v ktorej sa nám rýchlo uvaria a zmäknú.

Ak máte radšej cestoviny zvlášť, tak ich uvarte v slanej vode v inom hrnci, preceďte do misky a položte do stredu stola. Tak si každý nadávkuje svoje množstvo.

Ilustračné foto: pixabay.com

 

Mária Pachová

Som študentkou žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Láska k písaniu a vareniu ma priviedla na portál, ktorý mi ponúka oboje. Som rada, že sa popri škole môžem venovať tomu, čo ma naozaj baví a prinášať čitateľom zaujímavé informácie o jedle a stravovaní.

One thought on “Tofu polievka s cestovinou

  • Všetko je OK. Len reklamy sú vtieravé a drzé ako vši.
    Reklamy pokazia aj ten najlepší recept.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *