Tvarohové knedličky s jahodami

Tvarohové knedličky s jahodami

Cesto na tvarohové knedličky alebo na ovocné gule je jednoduché. Našťastie, hodí sa ku každému ovociu. Takže ak bude sezóna marhúľ alebo sliviek, pokojne môžete jahody vymeniť za ne. 

Obľúbené jahody dostanete kdekoľvek, práve teraz je ich sezóna. Domáce jahody príjemne voňajú a dokonale chutia. Zabudnite na polotovary a uvarte si ich doma. Veď najlepšie chutia domáce, s láskou pripravené. Do prípravy cesta na knedličky alebo ich plnenia môžete zapojiť aj tých najmenších…

Pripravte si knedličky plnené jahodami, ktoré budú chutiť ako od babičky. Tečú vám už sliny? Tak poďme na to! 

Na tvarohové knedličky s jahodami budeme potrebovať: 

  • 500 g jemného tvarohu 
  • 1 ks veselé vajíčko
  • 250 g polohrubej múky
  • 1 Pl oleja
  • čerstvé jahody
  • maslo
  • na posypanie granko, kakao alebo mleté oriešky  

Ako na to: 

Jemný tvaroh zmiešame s vajíčkom. Postupne pridávame múku a olej. Vypracujeme hladké cesto, ktoré sa na dotyk bude jemne lepiť. Pripravíme si hrniec s vodou, ktorú dochutíme štipkou soli a necháme zovrieť.

Tvarohové knedličky s jahodami

Vrátime sa naspäť k cestu – urobíme z neho valček, ktorý pokrájame na približne 1 cm hrubé plátky. Kolieska jemne roztlačíme rukou a zabalíme do nich jahody. Z naplnených koliesok vytvarujeme knedličky, ktoré hádžeme do hrnca s vriacou vodou. Tvarohové knedličky varíme približne 7 minút, kým vyplávajú na povrch.  Medzitým si rozpustíme maslo, ktorým polejeme hotové tvarohové knedličky a posypeme grankom, alebo sekanými či mletými orieškami podľa chuti. Prajeme dobrú chuť!

Páči sa vám tento recept? Podporte ho zdieľaním na Facebooku 🙂
Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *