Veľkonočné linecké koláčiky

Linecké koláčiky sa v našich končinách pečú skôr na Vianoce. No aj veľkonočné sviatky si ich zaslúžia. S troškou kreativity a skvelých ingrediencií sa z nich stane dezert, ktorý sa vám bude neodmysliteľne spájať s Veľkou nocou.

Veľkonočné linecké koláčiky s osviežujúcou citrónovou náplňou výborne spolu ladia. Sladké maslové sušienky a citrónová kyslosť to je láska na prvé sústo! Ochutnáte?

Na veľkonočné linecké koláčiky budeme potrebovať: 

  • 450 g hladkej múky
  • 250 g masla 
  • 2 vaječné žĺtka 
  • ½ balíčka prášku do pečiva
  • kôra z 1 citróna 
  • 1 vanilnkový cukor
  • 150 g práškového cukru
  • štipku soli 

Ako na to: 


Pripravíme si pracovnú dosku alebo poriadne širokú misku. Preosejeme si múku, ktorú vysypeme na dosku alebo do misky. K preosiatej múke pridáme kypriaci prášok do pečiva a preosiaty práškový cukor. Do tejto zmesi nakoniec pridáme aj vanilkový cukor. V strede tejto múčnej zmesi si urobíme jamku, do ktorej dáme nakrájané na kocky zmäknuté maslo, pridáme vaječné žĺtky a citrónovú kôru. Rukami alebo pomocou kuchynského robota vypracujeme hladké cesto. Zabalíme ho do potravinárskej fólie a dáme odležať do chladničky aspoň na jednu hodinu. 

Vyhrejeme si rúru na 180°C a vystelieme si plech papierom na pečenie. Odležané cesto môžeme prekrojiť na polovicu, aby sa nám lepšie pracovalo. Dôkladne ho rozvaľkáme na pomúčenej pracovnej doske na hrúbku 2 max. 3 milimetre. Z rozvaľkaného cesta vykrajujeme pomocou formičky veľkonočné vajíčka. Stred vajíčka vykrajujeme pomocou menšej formičky v tvare kolieska. Následne naukladáme na plech a pečieme vo vyhriatej rúre do zlatova. Vychladnuté veľkonočné linecké koláčiky s plným bruškom naplníme marhuľovým džemom, citrónovým džemom alebo lemon curdom a prilepíme vajíčko s vykrojeným kolieskom. Na záver hotové veľkonočné linecké koláčiky posypeme práškovým cukrom. Dobrú chuť! 

TIP: Ak si chcete citrónový krém do lineckých koláčikov pripraviť doma, vyskúšajte ho podľa nášho receptu.

Veľkonočné linecké koláčiky

Páčil sa vám tento recept? Podporte ho zdieľaním na Facebooku 😉 Do komentára nám napíšte, ako vám veľkonočné linecké koláčiky podľa nášho receptu chutili. Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Print Friendly, PDF & Email

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *