ČlánkyOvocie a zeleninaReceptyZdravie

Zelené detoxikačné smoothie

Práve teraz je obdobie, keď sa väčšina z nás snaží so svojim telom a zdravým niečo robiť. Niekto začal chudnúť a niekto zas obmedzil nezdravé jedlo či potraviny, aby odľahčil svoj organizmus. Práve na to je ako stvorené zelené detoxikačné smoothie. 

Zelené detoxikačné smoothie dokáže s vašim telo skutočné zázraky. Je pravda, že po všetkej tej zelenine môže byť drink jemne mdlý, no všetko zachráni med a citrónová šťava, ktorá dodá zelenému smoothie príjemnú chuť. Smoothie na rozdiel od ovocných štiav obsahujú väčšie množstvo vlákniny. Okrem toho majú smoothie nápoje z ovocia a zeleniny nízky glykemický index a tak zásobujú naše telo stabilnou a dlhotrvajúcou energiou. V spojitosti s vlákninou navodí pocit sýtosti.

Na zelené detoxikačné smoothie budeme potrebovať:

  • ½ brokolice
  • 1 hrsť špenátových lístkov
  • ½ šalátovej uhorky
  • 1 zelené jablko
  • 1 Pl medu
  • 1 Pl citrónovej šťavy
  • 2.5 dcl vody

Ako na to:

Všetku zeleninu si umyjeme, očistíme, môžeme nakrájať na menšie kúsky, aby sa nám to lepšie rozmixovalo. pridáme tiež umyté, očistené a rozštvrtené zelené jablko. Do mixéra pridáme polievkovú lyžicu medu a tiež polievkovú lyžicu citrónovej šťavy a asi po 1 dcl vody. Zvyšok vody budeme priebežne prilievať podľa toho, akú konzistenciu smoothie viac preferujeme. Voilá, zeleninovo-ovocné detoxikačné smoothie je hotové. Na zdravie! 

zelené detoxikačné smoothie

Páčil sa vám recept na zelené detoxikačné smoothie? Podporte ich zdieľaním na Facebooku 😉 Do komentára nám napíšte, ako vám smoothie chutilo. Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

One thought on “Zelené detoxikačné smoothie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *