7 tipov na spracovanie tekvice

Tekvica je jednoročná rastlina, ktorá pochádza z Ameriky. Používa sa na výrobu olejov, pražených tekvicových semien, rôznych pokrmov alebo ako krmivo v poľnohospodárstve. Existuje však veľké množstvo spôsobov ako využiť tento oranžový zázrak. My vám prinášame aspoň sedem:

1.  Tekvica je veľmi dobrým pomocníkom v boji proti vráskam. Ak rozmixujete tekvicu a zmiešate ju s medom a mliekom, vznikne vám veľmi účinná maska proti vráskam. Používať ju môžete raz týždenne, približne 15 minút. Po dobe pôsobenia ju dôkladne zmyte vlažnou vodou.

2.  Z tekvíc je možné pripraviť aj zaujímavé pokrmy. Napríklad polievka z tekvice príjemne oživí váš jedálniček. Postup je jednoduchý a chuť stojí za vyskúšanie.

3.  Z tekvice si môžete vyrobiť aj výživné maslo na celé telo. Najprv si pripravte tekvicové pyré, zmiešajte ho s kokosovým mliekom a škoricou. Takéto maslo je veľký pôžitok nie len pre telo, ale aj pre vaše zmysli. Príjemná vôňa vytvorí tú správnu atmosféru pre relax.

4.  Tekvicu je možné pripraviť aj na sladko. Napríklad lahodný tekvicový koláč zachutí každému.

5.  Tekvica je veľmi populárna ako svetelná dekorácia. Vydlabaná a vyrezaná tekvica so sviečkou vytvorí pravú halloweensku výzdobu, ktorá poteší hlavne detské očká.

6.  Z tekvice môžete pripraviť aj chrumkavé čipsy. Jednoducho ju nakrájajte na tenké plátky a opražte na rozpálenom oleji. Nakoniec vzniknuté čipsy osušte servítkou, aby ste odstránili nadbytočný olej. Takto si môžete pripraviť chutnú a hlavne zdravú dobrotu k telke.

7.  Ak máte vysušené, rozštiepené a často namáhané vlasy, pomôže vám tekvicový zábal. V miske rozpučte banán, pridajte tekvicový olej, trošku citrónovej šťavy a všetko spolu premiešajte. Vzniknutú masku si naneste na suché vlasy a nechajte pôsobiť 15 minút. Následne dôkladne umyte. Túto kúru opakujte raz týždenne.

Tekvica je v kuchyni využívaná len výnimočne, čo je škoda. Má veľa pozitívnych účinkov, o ktorých mnoho z nás nevie. Pomáha pri problémoch s močovým mechúrom, so srdcom, obličkami a skrášľujú naše telo. Navyše, vysoký obsah vlákniny napomáha vylúčiť toxíny a prečistiť črevá.

Autor: dads
Zdroj: www.care2.com
Foto: sxc.hu

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *