Dezerty a múčne jedláRecepty

Chutný nepečený cheesecake s citrónom

Pripravte si osviežujúci nepečený cheesecake s citrónom, ktorý si ľahko zamilujete. Ako jeho prípravu tak aj jeho neodolateľnú chuť.

Na nepečený cheesecake s citrónom budeme potrebovať: 

Na krém: 

  • Kôru z 2 veľkých citrónov
  • 5 ks žĺtok 
  • 80 g kryštálového cukru 
  • 50 g masla 
  • 1 dcl citrónovej šťavy 
  • štipka soli 

Na korpus: 

  • 150 g maslových sušienok 
  • 60 g masla 

Krém: 

400 g mascarpone 
kôra z dvoch citrónov 
80 ml citrónovej šťavy 
1 kondenzované mlieko
2 Čl želatíny v prášku 

Ako na to: 

Nepečený chceesecake začneme prípravou citrónového krému, ktorý rozotrieme na vrch hotového koláča. Pripravíme si vodný kúpeľa v miske si vyšľaháme žĺtky s citrónovou kôrou, cukrom a citrónovou šťavou. Postupne po malých kockách pridávame do žĺtkovej zmesi maslo. Nakoniec pridáme trošku soli a krém dáme stuhnúť do chladničky. 

Pokračujeme prípravou korpusu, ktorý si vytvoríme rozdrvenými maslovými sušienkami sušienkami. Tie polejeme roztopeným maslom. Vznikne nám sypká hmota pripomínajúca mokrý piesok. Vezmeme okruhlu tortovú formu s priemerom 20 cm a sušienky s maslom utlačíme na dno tortovej formy. Korpus vložíme stuhnúť do mrazničky na 15 minút. 

Medzičasom si pripravíme krém. Vyšľaháme si mascarpone do krémova a následne prišľahávame postupne tieto ingrediencie: cirónovú kôru, citrónovú šťavu a kondenzované mlieko. V miske zmiešame lyžicu vody a želatínu. Necháme odstáť aspoň 5 minút a potom na krátko (aspoň na 20 sekúnd) ohrejeme v mikrovlnke, aby sa želatína úplne rozpustila. Do žalatínovej zmesi pridáme niekoľko lyžíc krému a následne zašľaháme želatínový krém do pôvodného mascarpone krému. Pekne vyšľahaný a tuhý navrstvíme do formy na stuhnuté sušienky. Korpus s krémom dáme opäť zachladiť aspoň na 12 hodín do chladničky.

Na druhý deň, ostrým nožom obrežeme koláč po celom obvode, uvoľníme manžetu na forme a na povrch koláča rozotrieme citrónový krém. Voilá, nepečený cheesecake s citrónom je hotový, dobrú chuť.  

nepečený cheesecake

Páčil sa vám tento recept? Podporte ho zdieľaním na Facebooku 😉 Do komentára nám napíšte, ako nepečený cheesecake s citrónom chutil. Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *