Dokonalá polievka – tipy, ako urobiť z obyčajnej polievky dokonalý zážitok

Neodmysliteľnou súčasťou nášho jedálnička je bez pochyby výborná polievka. Varili ju naše staré mamy, naše mamy a varíme ju aj my, sebe aj našim deťom. Sýta, chutná, na pohľad lákavá polievka… to všetko sa dá spojiť, urobiť z obyčajnej polievky dokonalú a lákavú, oku lahodiacu mňamku. S láskou pripravená nám takto môže zasýtiť žalúdok i potešiť, keď ju naservírujeme na tanier.

Ráno premýšľame, čo pripravíme deťom po predobednej prechádzke. V chladničke nájdeme brokolicu a zemiaky, a už hneď vieme, že na obed budeme variť brokolicovú polievku. Brokolicu aj zemiaky očistíme, nakrájame na menšie kúsky a osolené uvaríme domäkka. Takmer uvarenú polievku ochutíme olivovým olejom, pretlačeným cesnakom, oreganom alebo majoránom a ešte prevaríme. Hotovú polievku podávame v miskách.

No a presne z takejto obyčajnej polievky môžeme urobiť úžasný zážitok aj na prvý pohľad. Jednou z možností je hustú polievku rozmixovať. Iná možnosť je rozmixovať len časť polievky a potom do nej zamiešať odloženú brokolicu a zemiaky.

Polievku naservírovanú na tanieri ozdobíme mandľovými lupienkami, semienkami, menšími slaninovými chipsami alebo lyžicou kyslej smotany. Výbornú chuť urobia aj krutóny z cesnakového chleba, nakrájaná petržlenová vňať alebo niekoľko lyžíc sladkej smotany.

Zeleninová polievka uvarená z dobrého mäsového vývaru a chutnej zeleniny je krajšia, keď je zelenina nakrájaná na rovnako veľké kúsky. Zelenina by mala byť viacfarebná, aby tanier hral farbami. Vhodnou prílohou takejto polievky alebo mäsového vývaru okrem zeleniny sú rôzne halušky alebo guľky – krupicové, maslové, špenátové, pečienkové, mäsové.

K takejto polievke podávame opečený chlieb nakrájaný na menšie kúsky.

Aj obyčajnú polievku môžeme urobiť výnimočnou a dokonalou jednoduchými maličkosťami, a vychutnať si tak dokonalý kulinársky zážitok. Tak prajem veľa radosti o objavovania chutných drobností do polievok.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *