ČlánkyMagazín

Mačingovej detox #4: Aké sú výsledky?

Za sebou mám už posledný týždeň 28-dňového detoxu. Oproti predchádzajúcim týždňom neprišlo do jedálnička žiadne nové jedlo a moja chuť tráviť denne v kuchyni veľa času sa zmenšila.

Preto som to vyriešila najjednoduchšie, ako som vedela – pripravila som si jedlá na viac porcií. Ešte v nedeľu som si uvarila môj nový obľúbený boršč, ktorý som večerala aj v pondelok, utorok a zvýšil sa mi aj na stredu.

To isté jedlo

Pondelok aj utorok som mala rovnaký obed – kuracie prsia obalené v orechoch, ktoré sú extrémne chutné a jednoduché na prípravu, s brokolicou.

Do konca pracovného týždňa som mala na obed cestoviny s kalerábom, ktoré mi chuťovo veľmi pripomínajú fliačky s kapustou, večerala som mozzarelu s uhorkou a reďkovkou.

Cez víkend som si na obed dopriala mrkvový perkelt – jedno z jedál, ktoré si určite budem robiť aj naďalej, a brokolicu s tuniakom.

Aj posledný týždeň som si najviac vychutnávala raňajky, ktoré si budem pripravovať aj naďalej, pretože mi veľmi chutia a človeka zasýtia až do času obeda.

Koniec je už tu

To, že bude koniec som preciťovala v nedeľu, preto som si na káve dopriala jeden keksík ku káve. Pritom počas 28 dní som len občas trpela neskonalou chuťou na sladké, práveže som si vďaka tomuto detoxu všimla, že všetko mám fakt v hlave – že to len môj mozog a ja sama by som si dopriala a sa rozmaznávala sladkým. Občasnú chuť na sladké som vynahradila orechami, susšenými slivkami, medom, škoricou…

Výsledkom môjho stravovania bolo zmenšenie obvodu pása v najširšom mieste o 4 centimetre – z 88 na 84. Ale musím povedať, že som v priebehu 4 týždňov chodila pravidelne cvičiť, minimálne 4-krát do týždňa.

radosť z jedného keksíka…

Viac energie

Samozrejme, tento detox nie je prvorado zameraný na chudnutie. Jeho cieľom je očistiť organizmus od škodlivín, doplniť ho vitamínmi, živinami a látkami. Ja som si pozitívne výsledky všimla až tento posledný týždeň – napríklad mám lepšiu pleť a mám viac energie, večer, napriek pravidelnejšiemu pohybu, som neodpadávala do postele pred 23. hodinou. Nejaké ďalšie pozitíva som však u mňa nezbadala. To môže byť spôsobené mojím lajdáctvom v jedle aj pitnom režime, alebo aj tým, že som sa asi v minulosti nestravovala až tak zle.

Uvidím, čo sa zmení teraz. Niektoré jedlá z 28-čky si v mojej kuchyni našli svoje miesto a rada si ich budem variť aj naďalej. Popravde, ten chutný boršč som si už v nedeľu opäť urobila na večere.

Odkaz pre všetkých, ktorí chcú ísť na 28-čku: Dbajte naozaj najviac na pitný režim, to je podľa mňa tá najťažšia časť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *