Máte radi maliny? Máme pre vás 10 tipov na sladké dobroty

Máte radi maliny? Máme pre vás 10 tipov na sladké dobroty

Sladké potešenie zo záhrady. Sladkasto-kyslá chuť spôsobí v ústach úplnú explóziu chutí. V jednej bobuľke tak cítite chuť slnka, chuť leta, chuť zdravia. Maliny milujú hádam všetci a vieme si z nich pripraviť dokonalé dobroty. Či už počas ich sezóny alebo si ich vieme spracovať a odložiť na dlhé zimné obdobie. 

Čo by to však bolo za ovocie, ak by sme na ňom nenašli množstvo pozitívnych účinkov pre naše zdravie. Maliny patria medzi najsilnejšie antioxidanty, konkrétne je to ich farbivo. Čím sýtejšie a tmavšie, tým je koncentrácia farbiva vyššia, a tým lepšie pre naše zdravie. Plody malín a ich šťava sú cenné najmä pre obsah antioxidantov pri horúčkach a zápalových ochoreniach ako je napríklad zápal priedušiek. 

 

Maliny zlepšujú zdravotný stav fajčiarov a alkoholikov, odporúčajú sa konzumovať pri Alzheimerovej chorobe, pomáhajú pri menštruácií zmierniť silné krvácanie. Ak máte problémy s obličkami a močovým mechúrom, okrem brusníc vám dozaista pomôžu aj maliny. 

Najlepšie chutia len tak, práve odtrhnuté a nastoknuté na ukazováku. No ich využitie v kuchyni je ohromujúce. Najviac sa hodia do sladkých dezertov a v kombinácií s čokoládou je to najlepšie spojenie na svete. Ak milujete maliny rovnako ako my, pozrite si, ako ich môžete využiť alebo si ich chuť odložiť na zimu. 

Páčia sa vám tieto recepty? Podporte ho zdieľaním na Facebooku 🙂 Ďalšie zaujímavé recepty nájdete na našom webe nazjedenie.sk v sekcii recepty.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *