Naordinujte si po dlhej zime jarný reštart. Vaše telo sa vám určite odvďačí

Nielen domácnosť, ale aj náš organizmus potrebuje po zime dôkladne vyčistiť. Unavenú lymfu a krvný obeh dajú do pohybu špeciálne cvičenia, no dôležité je dbať aj na zmenu jedálnička. Práve tá prinesie nielen celkový detox organizmu, ale ochráni vás aj pred jarnou únavou. Základom úspechu je nielen zdravé telo, ale aj psychika. Napovieme vám, ako si rýchlo a efektívne naštartovať to správne „jarné znovuzrodenie“. Je to také jednoduché!

V zdravom tele zdravý duch
Kratšie dni a častokrát nevľúdne počasie sa mohli podpísať pod vašu kondíciu. Ak ste svoj voľný čas trávili skôr sledovaním obrazoviek každého druhu, ako športom, je čas napraviť to. Nemusíte hneď lámať rekordy a kúpiť si mesačnú permanentku do fitka. Úplne postačí, ak začnete pekne krôčik po krôčiku – napríklad tak, že budete chodiť nejakú časť dňa pešo. Urobte pár krokov navyše a vymeňte dopravný prostriedok za vlastné nohy pri presúvaní sa z práce domov, alebo v paneláku pre zmenu nepoužite výťah, ale pekne si to vyšliapte. Ak chcete byť aktívnejšia, stačí oprášiť bicykel alebo ísť na plaváreň. Žalúdok, črevá a ostatné vnútorné orgány, ktoré zabezpečujú vstrebávanie výživných látok a odstraňovanie nestráviteľného odpadu z tela skrátka pohyb potrebujú. Vaše telo sa vám razom odvďačí a naštartovaný metabolizmus zbaví telo nielen škodlivín,  ale i stresu, úzkosti či zlej nálady.

Základom je strava
Vedeli ste, že rôzne potraviny dokážu pozitívne stimulovať nielen našu psychiku, ale aj trávenie? Odľahčite svoj jedálniček a doplňte doň ryby, dusenú hydinu, zeleninové šaláty, či práve teraz tak populárne smoothies. Toxíny z tela von dostanete prísnejším režimom a odborníci odporúčajú aj pôst. Ak však nechcete byť na seba veľmi prísna, postačí, ak pridáte do jedla väčšie množstvo vlákniny. Tú obsahujú napríklad rôzne strukoviny ako fazuľa, šošovica, ale aj avokádo, maliny, cícer či celozrnný chlieb. Skvelým doplnkom stravy sú aj rôzne bylinné čaje alebo ovocné či zeleninové šťavy. Vonkoncom ich nemusíte hľadať len v špecializovaných obchodoch. Pestrý výber takýchto jarných „zlepšovákov“ nájdete pod značkou K-Bio a K-Classic aj v obchodnom reťazci Kaufland.


Hlavne s úsmevom!
Nie je tajomstvom, že optimistický stav mysle je veľkým bojovníkom proti malátnosti, únave či vyčerpanosti. Tešte sa z prichádzajúcej jari a nedajte pochmúrnym pocitom šancu. Na vylepšenie nálady si naordinujte aj relax. Ideálne sú napríklad rôzne masáže, ktoré odbúravajú stres, či návšteva sauny, vďaka ktorej si oddýchne nielen vaše telo, ale aj myseľ. Nezabúdajte ani na kvalitný spánok, ktorý je pre celkovú regeneráciu naozaj potrebný. Všetky tieto aktivity doplňte ešte o jednu malú, no o to podstatnejšiu vec – odmeňte sa a doprajte si radosť v podobe drobnosti, ktorá vás zaručene poteší. Každý podľa svojho gusta. Niekoho najviac poteší, ak si vysadí na balkón nové jarné kvietky, kúpi si niečo na seba, či dokonca nechá napríklad vymaľovať byt. Pocit niečoho nového vám zaručene dobije baterky a naštartuje nielen vašu myseľ, ale aj telo do novej etapy.

 

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *