Rady s ktorými prekonáte opicu

Vianoce sú už za nami a čoskoro tu máme nový rok. Ako je známe, na Silvestra sa oslavuje vo veľkom štýle. Miešajú sa rôzne alkoholické nápoje, čo naštartuje zábavu, no taktiež môže ublížiť. Druhý deň po oslavách máme nepríjemné stavy, ktoré poznáme pod názvom opica. Bolesti hlavy, nevoľnosť, únava a v najhoršom prípade aj vracanie. Nie len to môže sprevádzať opicu. No ako si pomôcť? Existuje niekoľko ľudových receptov, ktoré vás postavia na nohy. My vám teraz predstavíme niekoľko z nich.

Hádam najúčinnejším a najznámejším liekom je spánok. Počas spánku sa telo zotaví. Ak však musíte do práce, hádam najrozumnejšie bude, ak zavoláte šéfovi, že máte chrípku. Verte, že cítiť sa tak budete.

Taktiež vám môžu pomôcť ovocné šťavy a veľa vody. Vaše telo je značne dehydrované, takže potrebujete doplniť tekutiny a vitamíny. Rozhodne nepite kofeínové nápoje. Dehydrujú a zadržiavajú v tele alkohol, čo by vám mohlo ešte viac uškodiť.

Pomôcť môže aj sprcha so striedaním teplej a studenej vody. Zaručene vás vzpruží.

Overeným pomocníkom je aj domáci slepačí alebo hovädzí vývar. Nalejte ho do šálky a vypite. Cestoviny vynechajte.

Konzumácia kyslých jedál vám stiahne alkohol. Napríklad kapustnica alebo kyslé uhorky a aj šťava z kyslých uhoriek vám vyrovná hladinu v žalúdku a tak sa budete môcť konečne dosýta najesť.

Ak veríte, že na opicu pomáha jeden poldecák, nazývaný aj ako poldecák na popravu, tak na to rýchlo zabudnite. Pomôže len krátkodobo a opica sa veľmi rýchlo vráti späť.

Alkohol musíte konzumovať s mierou a s rozumom. Treba si nájsť hranicu a určite ju neprekročiť.

Autor: Dads
Ilustračné foto: pixabay.com

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *