Romantický večer v duchu Talianska. Originálne nápady a užitočné tipy

Radi by ste svojej polovičke pripravili niečo naozaj špeciálne? Chystáte sa na prvé rande, ale chcete, aby to bolo tentoraz niečo úplne unikátne? Alebo pripravujete prekvapenie pre nejakého milovníka Talianska? Ak ste na ktorúkoľvek z týchto otázok odpovedali kladne, tento článok je vaším znamením, že váš nápad je výborný. Poradíme vám, ako môže byť večer v talianskom duchu a zároveň vo vašej réžii skoro dokonalý, no minimálne nezabudnuteľný.

výroba cesta

Plán pre pocit istoty

Síce od talianskeho temperamentu nie je spontaneita ďaleko, namiesto impulzívnych rozhodnutí sa spoliehajte na presne vytvorený plán. Ten by mal obsahovať:

  • hlavný program s rôznymi nápadmi (tento bod detailnejšie rozoberieme nižšie),
  • menu,
  • nákupný zoznam (potravín, dekorácie, možno nového oblečenia atď.),
  • časový plán na prípravu (kedy budete nakupovať, upratovať, o ktorej hodine vyrazíte z roboty domov v deň D atď.),
  • nápady na originálny darček (hrejivý vankúš v tvare srdca, vtipná vývrtka, ruže do kúpeľa, alebo iná milá maličkosť z uzasnedarceky.sk),
  • nápady na váš rande-outfit (ktorý ale nemusí byť tematicky, aby nepôsobil nasilu).
Romantika pri víne

Hlavný program

Síce hlavný program si nemusí vyžadovať žiadnu špeciálnu prípravu, dokonca aj to je možné, že z celého večera sa mu budete venovať iba pár minút, mal by byť premyslený. Ak bude jednoznačné, že ste starostlivej príprave venovali dosť času, energie a aspoň kúsok kreativity, určite očaríte.

Možno, že sa rozhodnete pre filmový večer vo vašej obývačke. Talianska kinematografia veru má čo ponúknuť, pokiaľ ide o navodenie romantickej atmosféry. S klasikami ako La Dolce Vita z roku 1960 alebo Život je krásny z 90-tych rokov nemôžete nič pokaziť.

Spoločné varenie môže byť nielen taliansko-vášnivé, ale aj praktické. Pokiaľ nedôverujete svojim kuchynským zručnostiam, budete mať pomocnú ruku a autentické nedostatky vašich kuchárskych postupov môžu pôsobiť milo. No dávajte si pozor na to, aby ste neboli pasívnym hostiteľom, a aby spoločné varenie bolo naozaj spoločné.

Pár v kuchyni

Ďalšou vhodnou aktivitou pre gurmánske duše môže byť degustácia. Talianska gastronómia vám ponúkne obrovské množstvo nápadov na tento program: víno, zmrzlina, syry… Hlavné je, aby vzorky ochutnávky boli kvalitné a v slušnom množstve.

Pokiaľ si neviete predstaviť, že celé rande by prebiehalo v interiéri, tak sa vyberte na prechádzku. Ale keďže sa bavíme o talianskom večeri, aj na túto aktivitu sme pre vás pripravili jednu špeciálnu alternatívu: požičajte si vespu s dvomi helmami a vyberte sa na prehliadku nočného mesta v južanskom štýle.

pár na motorke

Menu

Predstavte si jednu typickú taliansku rodinu alebo skupinku kamarátov pri večeri, respektíve, aby sme zostali pri téme: zamilovaný pár na terase rímskej reštaurácie. Určite vám nenapadlo nič minimalistické, nejaké diétne jedlo alebo šetrné menu pozostávajúce z jediného chodu. Počas talianskej večere budete servírovať štyrikrát: najprv štartér (syrový tanier s ovocím), ako druhé príde na rad predjedlo (bruschetta s paradajkou a bazalkou), potom nasleduje hlavné jedlo (špagety alebo pizza), no a nezabudnite ani na dezert (zmrzlina, tiramisu).

Bolo by hriechom začať takéto rande bez welcome drinku. Talianske gurmánstvo nie je iba o jedlách, starostlivo vyberajte aj to, čo budete piť. Prosecco na privítanie je vynikajúci nápad, ale malo by byť kvalitné, aby náhodou nepokazilo ďalšie dianie. Na stránke primitivo.sk je bohatá ponuka akostného talianskeho alkoholu, navyše pri každom produkte si môžete prečítať aj podrobný popis. Pozrite si i ťažšie vína na neskoršie hodiny, no a nájdete tu aj suroviny, ktoré sa vám zídu pri varení.

poháre na šampanské

Zdroj fotiek: freepik.com

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *