Aké potraviny si pribaliť na cesty?

Začali sa prázdniny a mnoho rodín s deťmi alebo aj jednotlivci cestujú na výlety a dovolenky. V dopravných prostriedkoch môžu v horúcich dňoch teploty vystúpiť skutočne vysoko. Preto treba zvážiť, ktoré potraviny je vhodné vziať so sebou na cestu.

Pokiaľ ide o pečivo, najvhodnejším riešením sú balené krehké chleby. Klasický chlieb či rožky by sa v mikroténových obaloch mohli zapariť, nezabalené stvrdnúť. K tomu sa hodia konzervy, pašteky, vajcia uvarené natvrdo, či tavené syry, iné mliečne výrobky sa neodporúčajú. Po otvorení by sa však mal celý obsah ihneď skonzumovať. Veľa ľudí nedá dopustiť na rezne s chlebom. Čerstvé mäso a údeniny rozhodne neberte. Podobne ani šunku či salámu, z ktorej sa v teple môže topiť tuk. Z ovocia a zeleniny voľte pevnejšie kúsky, ako napr. jablká, uhorky, papriky. Vzdajte sa paradajok, banánov, malín a iného menšieho a krehkého ovocia. Na maškrtenie alebo zahnanie hladu sú dobré sušienky, müsli tyčinky, oriešky, obilninové „polystyrénové“ chlebíčky i sušené ovocie. Čokolády a keksíky s náplňami radšej nechajte doma. Ak vám zvykne byť počas cestovania zle, nezabúdajte na lieky a mentolové žuvačky. Dobre poslúžia aj servítky, plastové poháre a príbory. Napokon to najdôležitejšie, voda. Pite balenú, primerane studenú vodu. Aby sa vám v horúcom aute nezohriala, ideálnym riešením je malá prenosná chladnička.

Nech sa už vyberiete na dlhú cestu autom alebo na výlet s batohom na chrbte, myslite na to, že smäd a hlad sa skôr či neskôr určite dostavia. Buďte preto stále pripravení.

Ilustračné foto: pixabay.com

 

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *