PR články a tlačové správy

S TOFU BUDETE MAŤ BLESKOVÝ OBED, DOBRÚ NÁLADU A EŠTE AJ SCHUDNETE! NEVERÍTE? PREČÍTAJTE SI VIAC!

Nemusíte byť práve vegán alebo vegetarián, aby ste dostali chuť na čosi ľahké, výživné a rastlinné. Tofu dokáže odľahčiť vašu myseľ aj trávenie a hotové je doslova za  pár minút!

Vedeli ste, že slovenské tofu patrí k tým najkvalitnejším potravinám, ktoré sa u nás predávajú? Slováci sa dokonca môžu popýšiť prvenstvom v jeho konzumácii na obyvateľa v rámci celej Európy. V jedálničku ho majú zahrnuté malí aj veľkí, seniori, deti i tehotné ženy. „Z doteraz realizovaných štúdii o vplyve sóje na naše zdravie vyplýva, že sója aj tofu sú potraviny vhodné na každodennú konzumáciu. Z preventívneho hľadiska je vhodné, aby aj človek so zmiešaným stravovaním mal niekoľko iba „rastlinných dní“ do týždňa,“ uvádza MUDr. Alexandra Frolkovičová, všeobecná lekárka a odborníčka na výživu. To však rozhodne nie je všetko!

TOFU A ŠTÍHLA LÍNIA

Kvalitné tofu a ďalšie potraviny, vyrábané zo sóje, sú skvelé pri chudnutí a udržiavaní si ideálnej hmotnosti. Tofu má mimoriadne priaznivý glykemický index, čo v praxi znamená, že cukry v ňom obsiahnuté naše telo spracováva postupne, čo predĺži pocit nasýtenia a predchádza záchvatom vlčieho hladu či neovládateľnej únavy. „Veľkým benefitom tofu, okrem jeho vyvážených nutričných hodnôt, je jeho ľahká stráviteľnosť. Na svoje si teda príde bežný konzument, ako aj človek, ktorý potrebuje zhodiť pár kíl,“ hovorí doktorka Diana Ganajová. 

Klinické štúdie navyše dokázali pozitívny vplyv sóje na hladinu cholesterolu. Ak hľadáte účinný spôsob, ako sa pred nástupom leta dostať do formy, stavte na ľahkú večeru v podobe overenej kombinácie čerstvej zeleniny a tofu. Získate tak poriadnu dávku proteínov, vápnika, omega-3 mastných nenasýtených kyselín i vlákninu. V tofu sa tiež ukrývajú vitamíny skupiny B a minerálne látky, ako je vápnik, železo a horčík. 

IDEÁLNE NA VÍKENDOVÚ GRILOVAČKU

Ak hľadáte tip, ako cez víkend zvládnuť zdravý a chutný obed skutočne rýchlo, stavte na novinku od Luntera. TOFU NA GRIL TYMIAN či pikantné TOFU NA GRIL SWEET CHILLI  zvládne pripraviť doslova každý – stačí nakrájať na želanú veľkosť a tvar, opiecť na grile či grilovacej panvici podľa chute z oboch strán a o dve minúty môžete jesť. Bez zbytočného marinovania, dochucovania či hľadania tých správnych kombinácií – táto novinka bola špeciálne vyvinutá tak, aby vám uľahčila prípravu a vy ste si mohli užívať voľný čas s rodinou a priateľmi. 

Aby bolo vaše grilovanie skutočne zdravé, používajte veľa čerstvej zeleniny a rastlinných produktov. V prípade, že hľadáte zdroj kvalitných bielkovín, vyberajte si tie rastlinné. Prospejete svojej imunite i svojmu žalúdku. S novinkami od Luntera si doprajte grilovanie hoci i každý deň. Tofu na gril sa vám počas horúcich letných dní v chladničke rozhodne nepokazí – v chlade vydrží 6-8 týždňov, takže ho môžete mať vždy v zásobe, keď vás opäť prepadne hlad. 

NA IMUNITU A DOBRÚ NÁLADU

Nedostatok esenciálnych aminokyselín (základné stavebné kamene bielkovín) môže mať negatívny dopad na obranyschopnosť organizmu. V našim podmienkach paradoxne často trpíme následkami nadbytku príjmu bielkovín, predovšetkým živočíšneho pôvodu“, upozorňuje MUDr. Frolkovičová. Podpore imunity výrazne prispieva redukcia mäsa a naopak, zvýšenie podielu rastlinnej stravy. Tá prestavuje zdroj kvalitných rastlinných proteínov, ako sú strukoviny, semená, orechy či celozrnné formy obilnín. „Zvlášť komplexným zdrojom esenciálnych aminokyselín je sója s dôrazom na prirodzený produkt z nej – tofu. Sója je okrem iného bohatá na arginín, čo je aminokyselina so známym imunitným účinkom“, dodáva A. Frolkovičová. 

Správna strava môže okrem udržania zdravia výrazne prispieť k vašej dobre nálade. Napríklad také tofu má na to všetky predpoklady. „Izoflavonoidy, obsiahnuté v tofu, prispievajú k zlepšeniu koncentrácie a pamäti, pozitívne prispievajú k zlepšeniu mozgových funkcií,“ konštatuje MUDr. Ganajová. Vedecké štúdie jednoznačne potvrdili, že spomínané látky tiež pomáhajú zlepšovať duševnú pohodu. Tak čo, máte tofu vo svojej chladničke aj vy?

Vyskúšajte osvedčený recept na rýchly nedeľný obed! Stačí zopár surovín a pochutí si celá rodina:

SWEET CHILLI TOFU NA GRILE S TRHANÝM ŠALÁTOM

1 porcia

5 minút prípravy

Suroviny:

180g Lunter tofu na gril sweet chilli

Rôzne druhy šalátu

Cherry paradajky

Chilli papričky

Olivový olej

Soľ

Postup:

Tofu rozkrojíme priečne na dve trojuholníkové časti a vložíme na rozpálený gril. Medzitým zmiešame listy šalátu s cherry paradajkami a nakrájanými chilli papričkami. Zalejeme olivovým olejom a dochutíme soľou.

Foto_ Lunter


 https://lunter.com/produkty/tofu-na-grill-tymian/

 https://lunter.com/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *