Slovenský piatok v podaní Plaza Beach

Stráviť piatkový večer v uvoľnenej atmosfére a naladiť sa po pracovnom týždni na víkend prospeje každému. Prepojenie príjemného prostredia, chutného jedla, živej hudby a milej obsluhy je jedným z ideálnych spôsobov relaxu.

To nám ponúkol Slovenský večer reštaurácie Plaza Beach v Prešove, ktorý sa konal 23. novembra 2018. Uvítal nás tematicky oblečený personál a po usadení nám priniesol destilát zo slivky.

Domáce jedlá na výbornú

Pre hostí si šéfkuchár pripravil tradičné regionálne špeciality. Veľkým plusom reštaurácie Plaza Beach je vlastná domáca výroba a príprava jedál. Plné bufetové stoly boli k dispozícii počas celého tematického večera, a tak mohli hostia ochutnávať pripravené pokrmy priebežne. Náš slovenský večer sme začali polievkami, na výber boli dve – fazuľačka s údeným mäsom a kapustnica, z ktorých bolo ťažké vybrať tú, ktorá nám chutila viac.

Plaza Beach Solivar Prešov

Hlavné jedlá predstavovali to najlepšie, čo slovenská kuchyňa môže ponúknuť – od holúbkov a údeného jazyka, cez tenučkú sviečkovú na smotane s karlovarským knedlíkom až po typické bryndzové pirohy. Viacerých zlákala pečená kačka na červenej kapuste aj s neodmysliteľnou lokšou či domáce jaterničky a klobásky.

Ako sladkú bodku sme si mohli dopriať slivkové knedle s posýpkou, pirohy s lekvárom alebo domáce šišky.

Atmosféra aj vďaka živej hudbe

Večer na slovenskú nôtu príjemne dopĺňalo duo K&K v podaní Petra Vyslockého a Martina Bednárika. Ich repertoár oživil všetky notoricky známe slovenské aj české hity. Hostia večera nezostali len pri spievaní piesní, ale po výdatnej večeri sa aj vytancovali. Tak sa tematický večer zameraný na slovenské špeciality premenil aj na priateľskú a uvoľnenú piatkovú zábavu.

Plaza Beach Prešov K&K

Osobne ako milovník tradičnej slovenskej kuchyne môžem zhodnotiť, že Slovenský večer ulahodil mojim chuťovým bunkám, predovšetkým kapustnicou, ktorá ma naladila na blížiace sa sviatky. Prichádzajúce výčitky v hlave z toho, koľko som si dopriala, som zahnala tancovaním na živú hudbu, ktorá by nemala podľa mňa chýbať pri podobných akciách. Tematické večery sa v Plaza Beach konajú pravidelne každý mesiac, preto, ak vás láka podobne prežitý piatkový večer, sledujte aktuálnu ponuku reštaurácie na Facebooku.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *