Strava na festivale stojí zato!

Leto je v plnom prúde a najväčší slovenský festival Pohoda je už za nami. Aj jeho 23. ročník dokázal, že na svoje si prídu nielen hudobní nadšenci, ale aj gastroturisti. Čakalo ich viacero gastrozón a široký výber kuchýň.

Food trucky

 Už dávno neplatí, že na festivale vás čakajú len mastné langoše, klobása a hranolky. V súčasnosti možnosť prezentovať svoju kuchyňu využívajú obľúbené food trucky, ktoré prinášajú fast foodové jedlá v kvalitnejšej podobe.

Obedové menu

Zároveň môžete na festivaloch nájsť medzinárodné kuchyne, ktoré by ste si pokojne dali aj ako obedové menu v práci. Od talianskej pizze, cez mexické burritá až po thajskú a indickú kuchyňu.

View this post on Instagram

Aj tento rok robíme Quesadilly ? so slaninou ? a ananásom ? na @pohodafestival ・・・ #Repost @cojebratislava ・・・ Blíži sa búrka, tak sme sa schovali a ideme ju prečkať ja tým pádom odkladám dnešný olovrant a večeru a zatiaľ sem dám super vec zo včera.? Definitívne prichádzam na chuť quesadillám z podnikov. @robinstreetfood robia na @pohodafestival mexický fusion, lebo inak by bol festival prehotdogovaný.? Ale má to výhody. Táto quesadilla so slaninou je úplne parádna, je k nej limetka, čo je skvelé vylepšenie a obsahuje aj ananás, z čoho niekto asi omdlie, ale to už je jeho vec.? #️⃣ #quesadilla #bacon #mexican #food #festivalfood #delicious #foodie #foodblogger #follow #dnesjem #pohoda #pohoda2018 #slovakia

A post shared by Robin Street Food (@robinstreetfood) on

Slovenská klasika

Samostatnú kategóriu tvoria slovenské špeciality. Veľkú renesanciu zažívajú klasické parené buchty. V prívesoch na kolesách nájdete aj bryndzové pirohy, strapačky či slovenskú pizzu – podpecník.

View this post on Instagram

#podpecnik #slovakfood

A post shared by Podpecnik_original (@podpecnik_original) on

Pre všetkých

Veľkým plusom festivalového stravovania je aj to, že na festivale sa najedia vegetariáni, vegáni, bezlepkáči aj bezlaktózoví. Na výber máte aj pečivo, ovocie a rôzne sladké maličkosti.

Hudobný festival sa preto pokojne môže zmeniť aj na gurmánsky festival. Prajeme dobrú chuť a krásne letné zážitky!

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *