Trojka z kuchyne Gizky Oňovej

Zaujíma vás, akú kuchynskú pomôcku využíva najčastejšie vaša obľúbená známa osobnosť? Aj nás! Preto sme sa rozhodli začať novú rubriku nášho magazínu – Trojka z kuchyne.

O čo ide?

Známych tvárí a osobností sa budeme pýtať 3 otázky, vďaka ktorým nazrieme nielen do ich kuchyne, ale aj minulosti. Prvou opýtanou je známa speváčka a ešte známejšia Svokra – Gizka Oňová.

1. Aká je Vaša najobľúbenejšia a najvyužívanejšia surovina v kuchyni?

Neviem si predstaviť, že by som v chladničke alebo v mrazničke nemala nejaké mäso. Žiaľbohu, moja rodina miluje jedlá z mäsa. Dominuje hydinové mäso. Mám doma mlynček, čiže veľmi obľúbené je u nás aj mleté mäsko – kuracie, morčacie či kačacie. Z mletého mäsa vyrábam všelijaké výmysly sveta. Aj moje priateľky vždy uvítajú nejaký dobrý mletý rezeň alebo mäsové guľky v omáčke. Môj manžel zas miluje hovädzí guláš, teda aj ten často robím, aby som si zachránila manželstvo 🙂

2. Bez akej kuchynskej pomôcky by ste si nevedeli predstaviť varenie?

Bez kvalitných hrncov, samozrejme, ale musím medzi nimi mať aj tlakový hrniec. Ešte to je aj V-krájač, na ktorom si môžete vymieňať násadky podľa toho, čo chcete krájať – ovocie, zeleninu, hranolčeky… Ten už používam tak profesionálne, že si nedávam ani ochranný klobúčik, aj keď som si už dvakrát zarezala do prsta. Takéto krájanie je rýchlejšie ako krájanie nožom.

gizka onova

3. Spomínate si, že by ste ako dieťa mali voči nejakému jedlu averziu? Pretrváva dodnes?

V detstve som nenávidela teplé mlieko a paradajkovú polievku. Keď som zacítila mlieko, tak už od 3 rokov som ho odmietala, nebola to moja šálka kávy a nie je ani dodnes. Neviem si predstaviť, že by som zobrala pohár s mliekom a vypila ho.

Čo sa týka polievky, tak odkedy si ju varím sama, patrí medzi moje obľúbené. Neviem, kde urobili moja mama a babka chybu, že mi predtým nechutila, aj keď ju robievali dokonca z domácich paradajok. Zjesť paradajkovú polievku mi robilo veľké fyzické problémy a odpor. Avšak ako druhé jedlo sme k paradajkovej polievke mávali buchty alebo palacinky a nútili ma zjesť polievku, ak som chcela sladkú dobrotu. Ako mávnutím čarovného prútika paradajkovú polievku v dospelosti milujem – aj takto sa menia človeku chute.

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *