PR články a tlačové správy

Halloween ako príležitosť zabaviť sa: Takto pripravíte tú najlepšiu párty!

Hoci sa sviatky Všetkých svätých u nás spájajú skôr s tichou spomienkou na tých, ktorí už medzi nami nie sú, tradičný americký sviatok Halloween je naopak v prvom rade o zábave. Sviatok oslavovaný 31. októbra je v Amerike venovaný hlavne deťom. V tento deň sa s nadšením obliekajú do strašidelných kostýmov, navštevujú susedov a „koledujú“ sladkosti. V každom prípade je to skvelá príležitosť pre tematickú detskú párty aj u nás.

Hlavné pravidlo halloweenskej oslavy znie: všetko od výzdoby miestnosti, cez pozvánky až po občerstvenie by malo vzbudzovať zimomriavky! Samozrejme (keďže ide o detskú párty) treba dodať: Všetko s mierou.

1157609_Mood02

Základom je dress code

Na pravej halloweenskej oslave nesmú chýbať strašidelné kostýmy a hrozivo vyzerajúce líčenie. Chlapci sa určite radi prezlečú za zombíkov, múmie, či duchov. Dievčatá isto s nadšením vhupnú do kostýmu čarodejnice, ježibaby alebo upírky. Či už dáte prednosť vlastnoručne vyrobenej maske alebo ušetríte čas výberom hotovej masky, v Kauflande teraz nájdete všetko, čo k tomu potrebujete. Čerešničkou na torte bude, v každom prípade, „halloweensky“ make up. Ak práve nemáte poruke špeciálne farby na tvár, vystačíte si aj so svetlým púdrom, červeným rúžom, či čiernou ceruzkou na oči.

Dekorácie od výmyslu svetatekvica

Navštíviť obchod a vybrať si spomedzi širokej ponuky je pohodlné, vlastnoručne vyrobené ozdoby však môžu byť rovnako originálne. Na dekoráciu môžete použiť vyrezané tekvice, mäsité papriky, či dokonca vydlabané zemiaky, ktoré môžete použiť ako svietniky s čajovými sviečkami. ´“Hrozivé“ osvetlenie môžete vyrobiť pomocou starých priehľadných plastových fliaš od aviváže. Stačí do nich vložiť vianočnú svetelnú reťaz a  namaľovať na ne čiernou fixkou tváre duchov. Na výzdobu môžete využiť aj umelé pavučiny, staré plachty, netopiere, kostry, plyšové čierne mačky, či rôzne iné predmety, ktoré doma nájdete v boxe s hračkami.

Strašidelný program

Závisí od veku detských návštevníkov – a aj od toho, do akej miery ich chcete naozaj vystrašiť. Skúste na túto príležitosť vytiahnuť spoločenské hry typu Duch, či Lovec duchov. Skvelým „hororovým“ programom pre tínedžerov môže byť premietanie paródií, tzv. „scary“ filmov.

Špeciálne menu

Atmosféru doladí hrôzostrašne vyzerajúce pohostenie. Napriek tomu, ako hrozivo vyzerá, môže byť zároveň zdravé a chutné. Najmä, keď je zložené z čerstvého ovocia a zeleniny, či zdravých nátierok. Vyčarovať si môžete aj skutočné halloweenske „delikatesy“, od slaného pečiva v tvare prstov starej čarodejnice, cez banánové jednohubky na paličke v tvare duchov, až po mandarínky zamaskované za malé tekvice. S jedlom by sa síce hrať nemalo, no v tomto prípade to určite neplatí. Prebuďte v sebe detskú hravosť a presvedčte ostatných, že slovo nuda vám nič nehovorí. Garantujeme vám, že práve o tej vašej halloweenskej párty sa bude ešte dlho rozprávať!

Všetko, čo potrebujete na prípravu, nájdete vždy v tej najlepšej kvalite a za výhodné ceny na jednom mieste, v Kauflande. Zamierte k obslužným pultom, chrumkavému pečivu či čerstvej zelenine – a zábava sa môže začať!

 

„Hrôzostrašné“ menu na halloweensku párty

ZDRAVÝ KOSTLIVEC

Ingrediencie (kúpite v Kauflande):Halloween_Print_Mood03

  • pažítka alebo naklíčená žerucha
  • 1 ks červená/oranžová mäsitá paprika
  • 1 ks červená cibuľka
  • 1 ks stonkový zeler
  • kúsok karfiolu
  • 1-2 šampiňóny
  • 1 ks redkvičky

Postup:

Pripravte si efektnú podložku, na ktorú naaranžujete Zdravého kostlivca. Tvár vyrobíte z kúska karfiolu, vlasy napríklad z naklíčenej žeruchy, kúsok papriky použijete na ústa a stonku z cibuľky na oči. Oranžovú alebo červenú mäsitú papriku nakrájajte na prúžky, šampiňóny na plátky. Z papriky vyrobíte rebrá kostlivca, z húb zasa chrbticu a panvové kosti. Stonkový zeler nakrájajte na kratšie časti a použite na ruky a nohy, cibuľku prekrojenú na polovicu a redkvičku nakrájanú na plátky zasa na kĺby, dlane a chodidlá.

DUCHOVIA NA PALIČKE

Príprava tohto dezertu je vcelku jednoduchá: Nakrájajte banán na polovicu, a to ako po dĺžke, tak aj po šírke a dajte do chladničky zachladiť. Zatiaľ si pripravte roztopenú bielu čokoládu (v prípade potreby rozrieďte troškou mlieka). Banány nastoknite na špajdľu, obaľte v bielej čokoláde. Tvár duchom nakreslite tmavou čokoládou alebo použite už hotovú dekoračnú cukrovú polevu v „tubičkách“, ktorú kúpite v rôznych farbách.

LITTLE MONSTERS

Červené alebo zelené jablká nakrájajte na polovice. Do polovice jablka urobte v strede výrez v tvare mesiačika a hlavu s otvorenou pusou máte hotovú. Oči vyrobte z prekrojených marshmallows, ktoré napichnete na špáradlá a dotvoríte ich malými cukríkmi. Zuby vyrobíte z prekrojených olúpaných mandlí a jazyk z plátkov jahody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *