Večera pre partnera

Láska ide jednoznačne cez žalúdok. Isto to poznáte – oslavujete úspech v práci, výročie, narodeniny či meniny vo dvojici a chcete pripraviť svojmu partnerovi výnimočnú večeru. Tu sú niektoré dobré rady a triky.

Základ je upratať. Ani tá najkrajšia večera nebude dobre vyzerať v nepoupratovanom byte. Dôležité je, aby ste na to mali dostatok času. Ideálne upratujte a varte vtedy, keď je váš partner v práci, poprípade ho pošlite na veľmi veľký nákup, do fitka alebo s priateľmi na pivo, i keď tam je veľké riziko, že príde veľmi neskoro 😉

Pekne prestrieť nikdy nie je na škodu. Najkrajšia atmosféra je väčšinou v obývačke a nie v kuchyni. Dva taniere, príbory, servítky, poháre a je to. Aj piknik na zemi je veľmi dobrý nápad. Pre príjemnú atmosféru, isto pozapaľujte zopár sviečok, voňavých tyčiniek a podobne. Pravdepodobne to síce viac poteší vás ako vášho partnera, ale čo už, veď aj vy sa predsa môžete potešiť vlastnou prácou.kabob-925586_1280

Ak svojho muža dobre poznáte, isto viete, čo mu pripraviť na večeru, čo má rád, čo mu chutí a čo zas nie. Napriek tomu, väčšina mužov má spoločné priority na jedálničku: niečo mastné a vysoko kalorické. Pokiaľ váš partner práve nedrží diétu alebo nemá obmedzenia zo zdravotných dôvodov, pripravte mu jedlo, od ktorého mu zažiaria oči, keď ho uvidí.

Či chcete pripravovať predjedlo a polievku je len a len na vás, ale chlapi si na to naozaj nepotrpia. Na predjedlo sa hodia toasty, klasický šukovo-samálovo-syrový tanier alebo mozarella s paradajkou. Polievku pripravte najskôr slepačiu, podľa možnosti s nejakými zaujímavými cestovinami, napríklad kocôčkami, zvieratkami, písmenkami či špirálkami. Muži sú niekedy ako deti a takémuto príjemnému obzvláštneniu sa naozaj potešia.

Hlavné jedlo by malo pozostávať z mäsa a nejakej prílohy. Zapekané kuracie mäso zo šunkou, syrom a broskyňou a k tomu varené alebo americké zemiaky sú výbornou kombináciou. Ďalšou vhodnou kombináciu je rezeň zo šalátom či špíziky z bieleho mäsa, húb, syru a paradajok obaľované v konflexovej strúhanke. Konflexovú strúhanku dostať kúpiť takmer v každých potravinách, môžete ju použiť rovnako aj na rezne či stripy alebo domáce nugetky. Hranolky k nim môžete vypražiť alebo spraviť vlastné z najemno nakrájaných zemiakov. Pokiaľ nemáte čas na vyváranie a vyprážanie, ideálnym riešením pre vás budú cestoviny. Klasické špagety zo syrom a kečupom ešte nikdy nesklamali.

Alternatívou je samozrfood-712667_1280ejme pizza. Môžete ju objednať cez donáškovú službu alebo sa doma trochu potrápiť výrobou cesta a prihadzovaním rôznych ingrediencií. Je však aj zlatá stredná cesta. V obchode kúpte mrazené cesto na pizzu zrolované do kužeľa, rozmrazte ho, rozprestrite na plech, dajte naňho čokoľvek, čo má váš partner rád a šupnite do rúry tak na 20 minút na 220 stupňov. Pokiaľ ste si hlavné jedlo už vybrali, ale váš partner miluje pizzu, mám pre vás ešte jeden dobrý nápad. Kúpené cesto naplňte kečupom, šunkou, syrom, hubami, kukuricou atď., znova ho zrolujte, a takto zrolované pokrájajte na malé plátky. Rozložte ich na plech posypte trochou postrúhaného syra a pečte pri rovnakej teplote.cake-1850011_1280

Ako dezert je u mužov najobľúbenejší klasický čokoládový koláč potretý lekvárom, posypaný grankom alebo poliaty čokoládovou polevou. Rýchlou alternatívou koláča je panna cotta, ktorá sa dnes už dá kúpiť aj v prášku. Ak máte viac času, môžete sa pohrať s muffinami a tortou.

 

Ilustračné foto: pixabay.com

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *